Erdogan merr vaksinën kundër koronavirusit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka marrë dozën e vaksinës kundër koronavirusit.

Ai është vaksinuar bashkë me 254 punëtorë shëndetësorë këtë të mërkurë, transmeton Klan Kosova.

“Si pjesë e programit të suksesshëm të vaksinimit, 254 punëtorë shëndetësorë kanë marrë dozën e parë. Edhe unë iu bashkova atyre”, ka shkruar Erdogan në Twitter.

“Shpresojmë dhe synojmë që t’i vaksinojmë të gjithë qytetarët tanë për një periudhë shumë të shkurtër”.

“Paçi fat”.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT