Erdhi dita: Gjithçka që duhet të dini për rimeçin Joshua-Ruiz, ja në sa ora zhvillohet kjo super përballje

Anthony Joshua do të përballet me Andy Ruiz në Arabainë Saudite.

Ky rimeç po pritet me shumë bujë të madhe pasi përballja e parë mes tyre dha një befasi të këndshme ku Ruiz e kishte rrëzuar katër herë Joshuan dhe në fund kishte fituar takimin, shkruan Reporteri.net

Ky meç i takon kategorisë së rëndë në boks dhe luhet për titujt IBF, WBA dhe WBO.

Përballja mes Joshuas dhe Ruizit do të luhet në Diriyah të Arabisë Saudite dhe fillon nga ora 20:00 sipas kohës tonë lokale.

Reporteri do të ju mbajë informuar rreth këtij meçi dhe në kohë reale do t’ua sjell më të rejat e fundit.Sipas parashikimeve Joshua është favorit sonte dhe nuk do të lejojë ndonjë befasi. /Reporteri.net/

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT