Enrike ka frikë ndaj Atletic Bilbaos

 

Barcelona ka rast të mirë që në duel me Atletic Bilbaon të rrëmbej tri pikë të reja dhe t’iu afrohet Realit në vetëm në një pikë në renditjen tabelare në La Liga.
Para duelit me Bilbaon trajneri i Barcelonës, Luis Enrike, ka thënë kundërshatri i sontëm ka një stil të vecantë dhe parashikon një duel të vështirë.
 “Bilbao ka një stil shumë të veçantë. Ata nuk të lejojnë të rrish i qetë me topin në këmbë as për dy sekonda ndaj duhet të jemi vigjilentë në çdo moment. Më pëlqen mënyra se si luajnë futboll pasi gjithmonë i qëndrojnë besnik stilit të tyre. Kanë elementë të mirë në skuadër por pavarësisht tyre ata luajnë gjithmonë të bashkuar”, tha ai.
Atletic Bilbao-Barcelona do të luhet nga ora 21:00./Drenicapress.info/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT