Enrike: Jemi me fat që e kemi Messin

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, nidhet me fat që ka në skuadër Lionel messin.
“Kur ta kesh një lojtar të tillë është një plus i madh dhe kjo është e qartë. Ne jemi me fatë që e kemi Messin”, ka theksuar trajneri blaugran.
Enrike mendon se ylli argjentinas nuk është vetëm lojtari më i mirë në botë, por në gjithë historinë e futbollit.
“Ne të gjithë e dimë se kush është Leo Messi. Ai është pa dyshim lojtari më i mirë në botë, por edhe më i mirë në historinë e futbollit”, ka deklaruar Enrique.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT