Enrike: “Fajet” për portier i ka Zubizareta

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrike, është shprehur i lumtur pas fitores kundër Valencias. Strategu blaugran ka thënë se skuadra e tij luajti mirë ndaj një skuadre që bënë shumë presion, dhe se lojtarët e tij ishin shumë të lodhur.
I pyetur nga gazetarët për portierët e tij, që po shkëlqejnë këtë sezon, Enrike ka thënë se më meritor për këtë është ish-drjetori sportiv, Andoni Zubizareta.
“Si mund të arrini që të dy portierët të luajnë në nivel shumë të lartë? Është e lehtë, Zubizarreta më bleu dy portierë të mëdhenj”, tha Enrike.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT