Enrike: E arritëm synimin tonë

 

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrike, ka deklaruar pas takimit se skuadra e tij e arriti qëllimin për t’u kualifikuar, dhe se tani radhën e ka Reali.
“Ne e kemi pritur Manchester Cityn që e pamë në ndeshje. Ishte një ndeshje me shumë raste, mirëpo ne e arritëm synimin tonë, që ishte ta fitojmë takimin dhe ta sigurojmë kualifikimin.Kemi pasur raste shumë të mira. Sidoqoftë, kundër Realit do të kërkojmë fitore pasi futemi në një formë shumë të mirë”, tha Enrique pas ndeshjes.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT