Emocionuese: Super lojtari i Ajaxin bën iftar në mes të lojës ndaj Tottenhamit

Skuadra e Ajaxit është duke zhvilluar një ndeshje fantastike në gjysmëfinalen e dytë ndaj Tottenham Hotspur.

Ajax ka shkuar në pushim me epërsi prej 2-0, falë golave të de Ligt dhe Ziyech, përcjell GazetaBlic.

Mirëpo një gjë e jashtëzakonshme ka ndodhur në mesin e pjesës së parë. Në skuadrën e Ajaxit janë tre lojtarë mysliman – Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui dhe Zakaria Labyad, të cilët janë duke agjëruar muajin e shenjtë të Ramazanit.

Mazraoui dhe Ziyech janë startues në takimin e sotëm të Ligës së Kampionëve, me ç’rast nga minuta e parë kanë qenë duke agjëruar.

Në minutën e 16’të të lojës, kamera ka fokusuar dy lojtarët e Ajaxit, Ziyech dhe Mazraoui duke bërë iftar, pra duke thyer agjërimin.

Më poshtë keni pamjet nga ky moment:

View image on Twitter

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT