Emocionuese, mërgimtari kosovar takohet me prindërit pas pesë vitesh

Mërgimtarët tanë shpeshherë përballen me gjëra nga më të ndryshmet, e njëra ndër to është edhe malli për prindërit e atdheun.

Ata shumicën e rasteve, detyrohen të qëndrojnë kohë të gjatë pa u parë me të afërmit e tyre, shkruan Indeksonline.

Pas pesë vitesh e gjysmë, një mërgimtar është kthyer në Kosovë, ku ka takuar prindërit e tij.

Ai tha që është emocion që nuk mund të përshkruhet, dhe kurrë nuk do ta harrojë këtë ditë.

“Emocion se nuk mund te përshkruhet me kurgju per vet njerit qe e ka përjetu vet takim im me Prind pas 5 vite e gjyss qe kurr nuk do te harroi per mu zemra mal nuk e kan dit qe po vi vetem kur me kan pa ne der 😢😢❤️❤️Faleminderit shum Allah qe ma mundsove mi Taku njerit mat shtrenjet e mir Nanë Baba❤️❤️ju paqa me shendet ❤️❤️”, u shpreh ai./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT