Emision dokumentar me rastin e 21 vjetorit të zhdukjes së doktorit të Drenicës

Po bëhen 21 vjet dhe ende asnjë shkëndije mbi fatin e pazbardhur të mjekut të zhdukur të UÇK-së, Dr.Hafir Shala.

Ai ishte kidnapuar nga forcat serbe me 10 prill të vitit 1998 dhe që nga ajo kohë nuk dihet asgjë për fatin e tij.

Djali i tij, Gentriti, përmes një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar se me datën 10.04.2019, të mërkurën do të shfaqet një film dokumentar kushtuar jetës dhe veprës së tij.

Postimi i plotë i djalit të Dr.Hafir Shalës. /Drenica Press/

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com