Ëmbëlsirë me arra

Përbërësit:

4 vezë
2 filgjan (200ml) sheqer
1 filgjan vaj
1 filgjan qumësht
1 filgjan grize
1 filgjan miell
2 filgjan arra të bluara
SHERBETI:
500 ml ujë
2 filgjan sheqer

Hapat

1

Perzijem vezet me sheqerin derisa te shkumezoje masa.

2

Ne kete mase shtojme perbersit tjere.qesim ne kallep te lyer dhe permillur dhe pjekim ne 200 grade per 30 minuta.

3

Embelsiren e nxehte e pervelojme me sherbetin e nxehte.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT