Teologu Elvis Naçi ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e Fitër Bajramit.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, imami dhe humanisti shqiptar, ka përshëndetur të gjithë besimtarët, duke i uruar për njërën nga dy kremtet kryesore në islam, përcjell GazetaBlic.

Më poshtë edhe postimi i plotë pa ndërhyrje.

“Gezuar dhe qofshi te bekuar Vellezer dhe Motra ne festen e Fiter Bajramit, Zoti i Gjithesise qofte i kenaqur me te gjithe ne! Amin”, ka shkruar ai.