Elseid Hysa drejt Gjermanisë për 4 mln euro

Mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj, pritet të largohet nga kampionati italian për atë gjerman.
Hanoveri është klubi që po vëzhgon aktualisht lojtarin e Kombëtares së Shqipërisë, klub i cili do të provojë transferimin e tij gjatë merkatos së verës.
Sipas mediave italiane dhe atyre gjermane, edhe skuadra aktuale e Hysajt, Empoli, është pajtuar që ta shesë mbrojtësin e djathtë, nëse Hanoveri do derdhë në arkat e klubit italian 4 milionë euro.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT