Ekzekutohet me breshëri plumbash boksieri shqiptar

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur rreth 1 orë më parë në Greqi, ku viktimë ka mbetur boksieri i njohur me origjinë shqiptare, Haris Kontogiorgis.

Sipas informacioneve të mediave greke, 35 vjeçari është qëlluar me breshëri kallashnikovi në afërsi të palestrës ku stërvitej.

Policia dyshon se ekzekutimi është bërë nga vrasës profesionistë, ndërsa shkaku i mundhsëm dyshohet të jetë larja e hesapeve.

Në vendin e vrasjes u gjetën më shumë se 15 gëzhoja, teksa policia po vijon hetimet për të identifikuar dhe kapur autorët.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT