EKSKLUZIVE|| Arrihet koalicioni PDK- LDK (Dok)

LDK dhe PDK, kanë arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje, në Komunën e Pejës, njofton Gazeta Blic.

Në dokumentin, që e posedon Gazeta Blic,  mësohet se PDK do t’i udhëheq katër drejtori. Ato janë: Drejtoria për Urbanizim, Drejtoria për Inspekcion, Drejtoria për Punë Komunale/Shërbime Publike dhe Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim.

Kjo marrëveshje për bashkëqeverisje, është nënshkruar nga Gazmend Muhaxheri (LDK), dhe Xhavit Haliti (PDK).

Marrëveshja hyn në fuqi, që nga dita e nënshkrimit./GazetaBlic./

 

5 orë më parë
- Advertisement -

MË TË FUNDIT