Ekipi i drenicakut Vojvoda, pezullon stërvitjen, shkak rastet e shumta me COVID-19

Torino ka pezulluar stërvitjen për shkak të shqetësimeve për më shumë raste COVID-19 në skuadër.

Pasi Torino njoftoi tre raste të koronavirusit javën e kaluar, të tjerët mund të shfaqen në orët e ardhshme dhe pas testeve të mëtejshme.
Për këtë arsye, klubi italian ka pezulluar trajnimin e sotëm, duke lëshuar një deklaratë në faqen e tyre zyrtare.

“Në lidhje me situatën e kontigjentit ende jo të stabilizuar dhe në zhvillim, mbi indikacionet e autoritetit lokal shëndetësor, Klubi i Futbollit Torino njofton se trajnimi i sotëm është pezulluar në pritje të kontrolleve të mëtejshme” – thuhej në komunikatë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT