Edicionit 2016/17 fillon me super derbi KF Feronikeli vs KF Prishtina !

Edicioni i ri në Supërligë pritet të filloj me 20/21 gusht, dhe si zakonisht FFK-ja ndeshjen e Superkupës e cakton një javë para fillimit të kampionatit të ri. Kjo i bie që me 12 ose 13 gusht në njerin nga stadiumet e Kosovës, do të zhvillohet ndeshja e Superkuës, në mes kampionait të Kosovës “KF Feronikelit” dhe fituesit të kupës “FC Prishtinës”.
Kjo pritet të jetë njera nga finalet më interesante në plot 17-vitet e fundit pas pavarsimit të Kosovës.
Takohet kampioni i dyfisht dhe dominuesi i futbollit kosovarë në dy edicionet e kaluara Feronikeli, dhe Prishtina e madhe që po ashtu është përforcuar me lojtar shumë cilësor.
Mbase këtu fillon rivaliteti në mes dy skuadrave me të mira në vend për kampionatin që me ndihmen e qeverisë na dergon atje ku do duhej të ishim sot.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT