Edi Rama: Këta përsona do të përfitojnë trajtim financiar për gjithë jetën

Gjatë mbledhjes së jashtëzakonshme të qeverisë, kryeministri Edi Rama ka lexuar emrat e personave të cilët përfitojnë trajtim financiar për gjithë jetën, pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit.

“Sot miratojmë dy projektvendime si fillim për një trajtim të posaçëm financiar lidhur me fatkeqët më të mëdhenj në këtë histori që kanë nevojë për një ndihmë me karakter të përhershëm, për të gjithë jetën”- tha Rama.

EMRAT

Lindita Cara përfiton për gjithë jetën 100 mijë lekë të reja në muaj,

Trajtim i veçantë financiar për Albert Carën qe merre për gjithë jetën 100 mijë lekë

Aleks Çupi 100 mijë lekë në muaj

Albert Lala 100 mijë lekë në muaj

Denisa Greku 100 mijë lekë në muaj

Marjana Rexhepi 100 mijë lekë të reja në muaj

Femi Vata 100 mijë lekë të reja në muaj

Pranvera Qato dhe më pas trajtim plus pensionit prej 60 mijë lekë në muaj.

Ndërkohë, Rama bëri të ditur se që nga mbrëmë ka nisur sistemimi i familjeve, proces që sipas tij përfundon deri më 15 dhjetor.

“Mbrëmë kemi filluar sistemimin e tyre në shtëpi të reja, për të cilat familjet duhet të përfundojë brenda 15 dhjetorit maksimumi. Falenderoj Danjën që po kujdeset personalisht për sistemimin e tyre”- tha Rama./ Opinion.al

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com