Edhe sot raste të reja nga Skenderaj, janë nga këto fshatra

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 477 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 225 raste pozitive.

Në komunën e Skenderajt janë 5 raste që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Dy raste janë në Klinën e Poshtme dhe nga një rast janë në Klinën e Mesme, Prekaz i Epërm dhe Rezallë./Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT