Edhe sot raste të reja me koronavirus në Skënderaj

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.317 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 730 raste pozitive.

Në Komunën e Skënderajt gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 6 raste pozitive me koronavirus.

Nga dy raste në Skënderaj, Llaushë dhe Tërnavc./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT