Edhe sot raste të reja me koronavirus në Komunën e Skënderajt

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.683 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 320 raste pozitive.

3 raste të reja janë nga Komuna e Skënderajt.

Sipas IKShPK-së 1 raste është në Skënderaj dhe nga 1 rast në fshatrat Prekaz i Poshtëm dhe Çirez./DrenicaPress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT