Edhe sot raste të reja me COVID-19 në Skenderaj, janë nga këto vende

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 461 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 218 raste pozitive.

Në komunën e Skenderajt janë 6 raste që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Tri raste janë në Tushilë dhe nga një rast është në Prekaz të Epërm, Turiçec dhe Polac./Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT