Edhe sot numër i lartë i të infketuarve me koronavirus në Drenas

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.410 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 444 raste pozitive.

Në mesin e tyre, 7 janë nga komuna e Drenasit me këto lokacione:

2 në qytetin e Drenasit
2 në Komoran
2 në Tërstenik
1 në Çikatovë të Re. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT