Edhe një shqiptar në Seria A

Edhe një shqiptar do të luaj në Seria A. Pas Lorik Canës, Etrit Berishes, Andi Liles, Përparim Hetemajt, Migjen Bashes, Elseid Hysajt pjesë e Seria A do të jetë edhe Isnik Alimi.

Alimi ka firmosur me Atalantan. Më parë ai ishte pjesë e Lumecanes sezonin e shkuar në Lega Pro dhe që është rritur tek skuadra e Kievos, ku me të rinjtë ka shkëlqyer shumë.

21 vjecari nga Struga para pak kohësh, ai debutoi me Kombetaren U-21 të Shqipërisë, pasi u pajis me pasaportë shqiptare./Drenicapress/

.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT