Edhe një shqiptar në Bundesligë (foto)

 

Sulmuesi zviceran me prejardhje shqiptare, Shani Tarashaj, karrierën do ta vazhdojë në Bundesligë.

Evertoni, që zotëron kartonin e Tarashajt, ka arritu marrëveshje me Eintracht Frankfurtin për ta huazaur talentin shqiptar për një sezon.

Everton dëshiron që Tarashaj të marr përvojë dhe më pas të luaj në skuadrën ë parë të klubit anglez./Drenicapress.info/

Zyrtare: Tarashaj largohet nga Evertoni, transferohet në Bundesligë (Foto)

- Advertisement -

MË TË FUNDIT