Edhe një deputet i LDK-së infektohet me coronavirus

Deputeti dhe njëherit kryetari i degës së LDK-së në Suharekë, Ardian Shala, ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Këtë e ka konfirmuar vet deputeti Shala, për SuharekaOnline.i cili ka treguar se pas simptomave të paraqitura është testuar dhe ka rezultuar pozitiv dhe se është vet-hospitalizuar në Infektivë në Spitalin e Prizrenit.

Ai njëkohësisht ka apeluar tek të gjithë qytetarët që t’i respektojnë masat e institucioneve.

Kujtojmë se deri me tani një numër i madh i qytetarëve, personelit shëndetësor dhe zyrtarëve politikë janë konfirmuar pozitiv me COVID-19.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT