Edhe Kupa e Italisë shkon për Juventusin (video)

Juventusi ka fituar edhe Kupën e Italisë pasi mposhti në vazhdime Lacion me rezultat 2-1.

Skuadra e titullarit Berisha ka kaluar në avantazh në 4 minutat e para të takimit. Por, nuk ka vonuar dhe goli i barazimit. Mbrojtësi italain, Kielini barazon shifrat vetëm 7 minuta më vonë.

90 minutat përfunduan pa fitues, kurse në vazhdime Alesandro Matri shënoi golin e dytë për Juventusin.

Ky është trofeu i dytë këtë sezon për Juven, pasi ka fituar edhe Scudeton. Radhen e ka Liga e Kampionëve, por aty ka përball Barcelonen.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT