Edhe Fidan Aliti transferohet në Turqi?

Paraqitjet fantastike të Fidan Alitit në edicionin e kaluar, sidomos nën fanellën e Kosovës, kanë bërë që ofertat drejt tij në afatin e verës të mos mungojnë.

Ai mund të jetë futbollisti i radhës së Përfaqësueses së Kosovës që transferohet në Turqi.

Sipas mediave turke, Goztepe ka shprehur interesim të theksuar për futbollistin.

Drejtuesit turk e shohin Alitin si një transferim shumë të rëndësishëm për të konsoliduar vijën e mbrojtjes.

Ai është futur në listën e ngushtë të objektivave të verës për Goztepen.

Ditët e ardhshme do të jenë vendimtare, pasi që zyrtarët e Goztepes do të tentojnë akordin me Kalmarin dhe me Alitin.

Kujtojmë që Goztepe është klub nga qyreti i Izmirit dhe është pjesë e elitës së futbollit të Turqisë

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT