E vërteta e takimit të Lladrovcit me banorët e Abrisë (video)

 

Ditë më parë u shkrua se në një takim të kandidatit për kryetar të PDK-së për Drenas, Ramiz Lladrovcit me banorët e fshatit Abri, ka pasur përleshje në me disa individëve.

Në një video të siguruar nga ‘Indeksonline’, shihen banorët e këtij fshati tek sa i kërkojnë llogari Lladrovcit dhe PDK-së për moskryerjen e obligimeve.

“Nuk keni bërë asgjë. Çka keni bërë në Abri? Marrë duhet me ju ardhe. As nuk kemi kanalizim as ujësjellës”, dëgjohet teksa banorët e Abrisë i drejtohen Lladrovcit.

Ankesa ata kanë pasur edhe për mospunësimin e të rinjve. Sipas banorëve asnjëri të ritë e këtij fshati përkundër premtimeve të zyrtarëve të PDK-së, asnjëri nga ta nuk është i punësuar.

Ky takim i Lladrovcit me banorët e Abrisë është zhvilluar ditë më parë në kuadër të parafushatës qe kandidatët e partive politike po bëjnë për zgjedhjet e 4 dhjetorit./Indeksonline/Drenicapress/

 

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT