E vendos Kuvendi i Kosovës, FSK-ja në mision jashtë vendit

Kuvendi i Kosovës ka votuar këtë të martë propozimin e Qeverisë për dërgimin e trupave të FSK-së në mision jashtë vendit.

92 deputetë kosovarë kanë votuar pro dërgimit të ushtarëve të Ushtrisë së Kosovës për mision të përbashkët me ushtrinë e Iowa-s së SHBA-së, njofton Klan Kosova.

Nuk ka pasur asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim të deputetëve për këtë propozim.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT