E thotë shoku i Ronaldos: Messi është nga një planet tjetër

 

 

Lionel Messi po kalon një sezon të mrekullueshëm duke fituar tre trofe me Barcelonën dhe është favorit që me Argjentinën ta fitoj edhe Kupën e Amerikës.

Për të gjitha këto ai ka marrë vlerësime të mira për performancen e tij, duke u cilësuar shpeshherë nga një planet tjetër.

Një vlerësim të tillë e ka thënë edhe James Rodriguez se Lionel Messi është një lojtar nga planet tjetër, dhe se ai nuk krahasohet me argjentinasin.

“Messi është nga një planet tjetër. Nuk mund të thuani se ndeshja ndërmjet Kolumbisë dhe Argjentinës është James ndaj Messit”.

“Një krahasim i tillë do të ishte i padrejtë ndaj Messit”, përfundoi James fjalët e tij të thëna në konferencë për shtyp.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT