E thotë Ronaldinjo, Neymar së shpejti më i miri në botë

 

Legjenda e futbollit botëror, Ronaldinjo, ka prognozuar se Neymar shumë shpejt do të bëhet më i miri në botë, dhe duhet ta arrijë këtë objektiv.

“Shumë shpejtë Neymar do të transformohet në futbollistin më të mirë në botë. Unë do ta inkurajoj atë që ta arrijë këtë objektiv. Nëse nuk e arrin këtë gjatë këtij viti, do ta bëjë shumë shpejtë”, ka thënë Ronaldinho.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT