Policia e Kosovës njofton se kanë arrestuar një person të dyshuar/shqiptar, nën dyshimin se i njëjti e ka ngacmuar seksualisht viktimën femër të komunitetit romë.

Bëhet e ditur se i dyshuari është  sulmuar fizikisht nga vëllai i viktimës në bashkëveprim me dy të dyshuar të tjerë duke i shkaktuar lëndime trupore.

Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.