E pëlqeni më shumë Leonrën e dikurshme apo këtë që është sot

Leonora Jakupi padyshim që është emër i dëshmuar në skenën muzikore.

Ka vite kur nisi hapat e parë drejt muzikës e më nuk u dorëzua, e për këtë flasin edhe këngët e saj të shumta, shkruan “Kosovarja’.

Këngëtarja me prejardhje nga Drenica shpesh ka treguar shpirtin patriotik edhe në këngë e kilipe.

Të gjithë e kujtojnë dhe e mbajnë mend si këngëtaren e hitit “A vritet pavarësia”, që e lansoi gjatë luftës, e cila shpalos shumë vuajtje të shqiptarëve.

Së fundmi këngëtarja është kthyer në kohë, por jo për të kujtuar luftën.

Ajo ka rikujtuar një moment të bukur nga jeta e saj, krijimin e albumit të parë.

Në bashkëpunim me Zicon, këngëtarja arriti që të interpretojë suksesshëm çdo këngë të albumit edhe falë Armend Rexhepagiqit e Aida Barakut.

Kështu në këto foto mund ta shihni edhe Leonorën e vitit 1997. E bukur edhe atëherë po aq sa tani./Kosovarja/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT