E pabesueshme, ja sa i kushtoi Falcao, Manchester United

 

Manchester United e huazoi Radamel Falcaon nga Monaco, dhe pas një sezoni e largoi, dhe kolumbiani nënshkroi për Chelsean.

Por ajo që po bën bujë në mediat angleze është se Falcao i ka kushtuar shumë euro ky sulmues, sikur ta blinte të tërin.

Daily Mail shkruan se për marrëveshjen e Falcaos, United harxhoi 25 milionë funte (35 milionë euro), të cilat kanë shkuar në paga, në dëmshpërblimin për Monacon dhe në bonuse të ndryshme.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT