E pa besueshme paga që PSG ia propozon Mbappes për ta vazhduar kontratën

Paris Saint-Germain thuhet se i ka ofruar Kylian Mbappes një kontratë të re fitimprurëse me vlerë rreth 800,000 funte në javë në një përpjekje për ta mbajtur atë në klub.

E ardhmja e Mbappe përtej përfundimit të sezonit aktual mbetet e pasigurt, me marrëveshjen e tij në “Parc des Princes” që do të skadojë më 30 qershor.

Real Madridi është konsideruar prej kohësh si skuadra favorite për të rrëmbyer 23-vjeçarin kur ai të bëhet lojtar i lirë, me “Los Blancos” që raportohet se janë të sigurt se ai do të bëjë presion për ta realizuar kalimin në “Santiago Bernabeu” këtë verë, përcjellë KosovaPress.

Megjithatë, PSG nuk i ka hequr ende shpresat për të bindur Mbappen për të qëndruar në kryeqytetin francez dhe “Goal” raporton se ata kanë bërë një ofertë përfundimtare për ta mbajtur atë në klub.

Raporti pretendon se PSG-ja është e gatshme ta bëjë Mbappen më të paguarin në skuadër përpara lojtarëve si Neymar dhe Lionel Messi, me një kontratë me vlerë rreth 50 milionë euro në vit.

E ardhmja e Mbappe përtej përfundimit të sezonit aktual mbetet e pasigurt, me marrëveshjen e tij në “Parc des Princes” që do të skadojë më 30 qershor.

Real Madridi është konsideruar prej kohësh si skuadra favorite për të rrëmbyer 23-vjeçarin kur ai të bëhet lojtar i lirë, me “Los Blancos” që raportohet se janë të sigurt se ai do të bëjë presion për ta realizuar kalimin në “Santiago Bernabeu” këtë verë, përcjellë KosovaPress.

Megjithatë, PSG nuk i ka hequr ende shpresat për të bindur Mbappen për të qëndruar në kryeqytetin francez dhe “Goal” raporton se ata kanë bërë një ofertë përfundimtare për ta mbajtur atë në klub.

Raporti pretendon se PSG-ja është e gatshme ta bëjë Mbappen më të paguarin në skuadër përpara lojtarëve si Neymar dhe Lionel Messi, me një kontratë me vlerë rreth 50 milionë euro në vit.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT