E Fundit, Arsenali ofertë zyrtare për Zhegrovën

Skuadra e Arsenalit po tenton transferimin e futbollistit Kosovar Edon Zhegrova.

Gazetari Arlind Sadiku, ka raportuar se tashmë skuadra e Arsenalit ka dërguar ofertë zyrtare te skuadra e Lille për Edon Zhegrovën, transmeton Indeksonline.

Sipas Sadikut Mesfushori kosovar ka impresionuar klubin anglez, me paraqitjet e tij gjatë sezonit të fundit.

Zhegrova u transferua te skuadra e Lille gjatë muajit Janar, ku ka zhvilluar 14 ndeshje në të gjitha garat dhe ka shënuar dy gola./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT