E çuditshme: Hajnat vodhën asfaltin menjëherë pasi ishte shtruar!

Asfalti i një rruge publike në qytetin kinez Nantongu është vjedhur menjëherë pasi ishte shtruar.Hajnat kishin shfrytëzuar një bager dhe kamion për të vjedhur rreth 630 tonë pllaka të tilla.
Vjedhja është vërejtur nga banorët lokalë të cilët duke dyshuar për diçka të tillë kishin lajmëruar policinë, transmeton Telegrafi.
Hajnat, asfaltin ia kishin shitur përpunuesve të gurit, por policia ua kishte marrë parat.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT