Dyshohet se janë mërgimtar, këto janë viktimat e vrasjes së katërfishtë në Viti

Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës në rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

“Po fatkeqësisht nga informata e para qëndrojnë se një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Vitisë. Njësitet policore janë duke u marrë me rastin. Hetuesit kanë dalë në vendin e ngjarjes deri tani kaq mund të themi”, ka thënë Hashani.

Dyshohet se një mërgimtar i cili ka ardhur nga Zvicra ka privuar nga jeta tre anëtarë të familjes, e më pas veten.

Sinjali mëson se mërgimtari që dyshohet se vrau familjarët e tij e më pas veten është Fetah Zuka.

Ndërkaq familjarët që u vranë nga Fetahu dyshohet se janë gruaja e tij, Makfire Zuka, dhe dy djemtë e tij, Hamdi dhe Arbër Zuka.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT