Dy të vrarë pas të shtënave në një supermarket

Dy njerëz u qëlluan dhe u vranë brenda një supermarket në Royal Palm Beach, Florida, sipas zyrës së Sherifit të Palm Beach.

Personi i dyshuar, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, gjithashtu ka vdekur.

Në një cicërimë në Twitter të enjten, zyra e sherifit tha se policët mbërritën në vendngjarje për të gjetur tre persona të vdekur nga plagët me armë zjarri, duke përfshirë një burrë, një grua dhe një fëmijë.

Policia nuk tha se cili besohej se ishte përgjegjës për të shtënat.

“Kjo nuk ishte një situatë aktive me të shtëna”, ka thënë më tej zyra e sherifit.

Detektivët nga departamenti i krimeve të dhunshme të agjencisë janë në skenë duke hetuar, tha zyra në një deklaratë.

“Detektivët janë në fazat fillestare të përcaktimit të asaj që çoi në të shtënat”. /Telegrafi/