Dy shqiptare në mesin e 10 femrave më të dëgjuara në ‘Spotify’

Jo më kot thuhet se artistët janë ambasadorët më të mirë të një vendi.

Spotify ka publikuar listën e 10 këngëtareve më të klikuara në këtë platformë, dhe në mesin e tyre janë edhe dy shqiptare, Dua Lipa dhe Ava Max, shkruan lajmi.net.

Dua renditet në vendin e tretë pas Taylor Swift dhe Billie Eillish, me gjithsej 14 milionë ‘Streams’, teksa lë pas emra si Beyonce, Lady Gaga dhe Rihanna.I NGJAJSHËMDUA LIPA NDAN FOTO NGA SHTRATI ME ANWARINNdërsa listën e mbyllë Ava Max me më shumë se gjashtë milionë ‘Streams’. /Lajmi.net/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT