Dy shqiptarë në formacionin më të shtrenjtë të verës (Foto)

Mediat spanjolle kanë publikuar formacionin më të shtrenjtë të verës.

Në mesin e tyre gjenden emrat e dy shqiptarëve, përkatësisht të Granit Xhakës dhe Shkodran Mustafit.

Këta të dy janë transferuar në skuadrën e Ligës Premier të Arsenalit gjatë këtij afati kalimtar të verës, transmeton Telegrafi.

Në mesin e futbollistëve janë edhe Bravo, M.Alonso, Bailly, Stones, Pogba, Jao Mario, Hulk, Higuain dhe Sane.

Vlen të theksohet se kjo 11-she kap vlerën komplete prej 600 milionë eurosh. /Telegrafi/

sipe

- Advertisement -

MË TË FUNDIT