Dy roje kombëtare largohen nga inaugurimi i Biden, zbulohet lidhja e tyre

Dy Garda Kombëtare po largohen nga misioni i sigurisë së inaugurimit pasi u zbulua se kishin lidhje me grupin e djathtë, pasi shefi i Gardës tha se nuk ishte i shqetësuar për potencialin e kërcënimeve të brendshme, shkruan Daily Mail.

Një zyrtar i Ushtrisë dhe një zyrtar i lartë i inteligjencës amerikane konfirmuan të martën se dy anëtarët e Gardës Kombëtare ishin hequr nga misioni për të siguruar inaugurimin e Joe Biden, transmeton Indeksonline.

Nuk është e qartë se cilit grup të skajshëm i përkisnin anëtarët e Gardës ose në cilën njësi shërbenin.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT