Dy ndeshje interesante sot në Superligë, Prishtina dhe Drenica kryendeshja e ditës

Superliga e Kosovës e vazhdon aktivitetin e saj sot.

Në program janë ndeshjet e xhiros së 27, atje ku pritet përballje shumë interesante dhe vendimtare për fatin e Superligës.

Në stadiumin “Fadil Vokrri” Prishtina e pret Drenicën. Të dy skuadrat hyjnë në këtë takim me objektiva të ndryshme, Prishtina synon fitore për ta ndjkeur kreun, kurse Drenica synon rezultat pozitiv për shkak se është në rrezik të madh për mbijetesën pas humbjes nga Trepça89, shkruan GazetaBlic.

Ky takim zhvillohet në ora 20:00.

Në anën tjetër një ndeshje interesante pritet të jetë në Vushtria, atje ku përballen Vushtrria dhe Flamurtari. Vushtrria nuk ka më shpresa për Superligën por luan pa presionin e rezultatit ndaj Flamurtarit që synimim e vetëm e ka fitoren.

Ky takim zhvillohet në ora 17:00./GazetaBlic/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT