Dubai ka vendosur që ti ‘kompleksojë’ adhuruesit e veturave

Duke mos u mjaftuar me epitetin e njërit prej qyteteve më luksoze në botë ata vendosën që të kenë edhe veturat e policisë më luksoze dhe më me stil.

Kjo flotë e veturave përfshinë edhe: Bugatti 16.4 Veyron, McLaren MP4-12C, Ferrari FF Mercedes-Benz SLS AMG, BMW M6, Lamborghini Aventador LP 700-4, Nissan GT-R, Mercedes-Benz G63 AMG Brabus, Audi R8, Bentley Continental GT etj.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT