Dua Lipa, J Balvin, Bad Bunny & Tokio në një këngë të vetme

“Shpresoj që kjo këngë t’ju çojë diku në një ishull…edhe pse për pak minuta”, shkroi në Instagram Dua Lipa në lidhje me këngën e fundit, “Un día” (Një ditë).

“Faleminderit J Balvin, Bad Bunny dhe Tainy. Pasi dëgjova fjalët tuaja, produksionin dhe lexova tekstin, isha shumë e lumtur që më kërkuat të shkruaja edhe unë pjesën time. Faleminderit që më bëtë pjesë të vizionit tuaj”, citon K.J. Daun.

Ajo falënderoi Úrsula Corberó, aktoren e njohur spanjolle që mori famë pas pjesëmarrjes në “La Casa de Papel”. Gjithë klipi është i realizuar përmes performancës së Úrsula-s, performancë e cila u realizua brenda shtëpisë për shkak të karantinës. Kënga është një miksim ndjesish.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT