Drogë e video me prostituta, burri i princeshës norvegjeze gjendet i vdekur ditën e Krishtlindjes

Ish-bashkëshorti i Princeshës së Norvegjisë, Martha Louise ka vrarë veten në ditën e Krishtlindjeve, ndërkohë ende nuk dihen detaje lidhur me mënyrën dhe arsyen.

Ari Behn, babai i tre vajzave, 48 vjeç, u martua me Louisë në vitin 2002 dhe u divorcuan në 2017-tën. Në të njëjtin vit ai akuzoi aktorin Kevin Spacey për ngacmim seksual, gjatë mbrëmjes së ndarjes së çmimeve Nobel, kur tha se e kishte prekur poshtë tavolinës.

Gjithashtu ai ishte filmuar duke konsumuar drogë dhe duke festuar me prostituta në Las Vegas.

Por për këto akuza aktori nuk preferoi të bënte asnjë deklaratë. Behn ishte shkrimtar dhe në librin e tij të fundit, të titulluar “Ferri” përshkruante problemet e tij psikologjike me të cilat ishte përballur.