Një person është vetëplagosur duke e pastruar revolen e tij me leje dje në Drenas.

Viktima fillimisht ka pranuar tretman mjekësor në QKMF-në e Komoranit e më pas në QKUK.

Në vendin e ngjarjes ka dalë policia ku kanë sekuestruar një revole, dy karikator, një gëzhojë dhe 16 fishekë.

Njoftimi i plotë i policisë:

PËRDORIM I ARMËS APO MJETIT TË RREZIKSHËM /Gllogoc, 20.06.2021 ─ 22:54. Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar përderisa ka qenë duke e pastruar revolen e tij (me leje) aksidentalisht i ka shkrepur revolja dhe është vetë plagosur. Viktima fillimisht ka pranuar tretman mjekësor në QKMF, Komoran e më pas në QKUK-së e më pas është liruar për në shtëpi. Njësitë relevante policore kanë dalur në vendin e ngjarjes ku kanë sekuestruar një revole, dy karikator, një gëzhojë dhe 16 fishek. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit i dyshuari të lirohet në procedurë të rregullt.