Drenica kërkon fitoren në tavolinë ndaj Gjilanit, ja përgjigjja e Komisarit të Garave

Drenica kërkoi që ndeshja ndaj Gjilanit të regjistrohet me rezultat zyrtar 3:0 në favorin e tyre me arsyetimin se qendërmbrojtësi i kuq e bardhëve, Leutrim Bekteshi, kishte mbushur numrin e pesë kartonë të verdhë dhe nuk kishte të drejtë loje.

Mirëpo e shpejtë ishte përgjegjja e Komisarit të Garave duke refuzuar kërkesën e kuq e zinjëve, pasi mbrojtësi në fjalë kartonin e pestë të verdhë e ka marrë pikërisht në duel ndaj Drenicës, përcjellë Gazeta Sheshi.

Rezultati i arritur në fushë 1:1 vazhdon të vlejë edhe më tutje, ndërkohë që dy skuadrat marrin nga një pikë.

/Gazeta Sheshi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT