Drenica barazon ndaj Besës, Gjilani dhe Liria fitojnë në udhëtim

Besa është ndalur në një barazim 1-1 në Drenicë, teksa Gjilani dhe Liria shënuan fitore të rëndësishmë në udhëtim. Prishtina e deklasoi në shtëpi me rezultat 3-0 Hajvalinë.

Llapi mposhti 1:0 Dritën falë golit të Berat Hysenit. Liria realizoi fitoren e parë, mundi Trepçën 3:1 në “Adem Jashari”.

Fitore në udhëtim shënoi edhe Gjilani që mposhti 2:1 Ferizajn në Ferizaj, kurse Prishtina mundi 3:0 Hajvalinë në Obiliq.

Edhe Liria realizoi fitoren e parë dhe atë në udhëtim te Trepça. /Telegrafi/

Rezultatet:

Drenica – Besa 1:1

Ferizaj – Gjilani 1:2

Prishtina – Hajvalia 3:0

Trepça – Liria 1:3

Drita – Llapi 0:1

- Advertisement -

MË TË FUNDIT