Drenas, gjendet i vrarë një ish luftëtar i UÇK-së (foto)

Ish-pjesëtari i UÇK-së gjendet i vrarë në një mal në Drenas

“Koha Ditore” mëson nga burimet e saj se burri rreth 40 vjeçar, ishte pjesëtar i UÇK-së.
Ai ishte duke jetuar jashtë Kosovës, dhe në Drenas ka ardhur për pushime.
Portali Koha.net ka provuar të mësojë më shumë detaje nga Policia e Kosovës, por kontaktin me zyrtarët e saj për informim, e ka pasur të pamundur.
Tash për tash nuk dihet për ndonjë të dyshuar, apo për motivet që kanë çuar në vrasjen e këtij personi. Trupi i tij është gjetur në një mal në afërsi të qytetëzës. /koha.net/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT